DZIEŃ PAPIESKI

16 października 2019 r. podejmujemy kolejną próbę kształtowania postaw inspirowane autorytetami…

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły w naszej szkole odbyło się doniosłe wydarzenie – dyktando papieskie.

Uczestnicy – uczniowie klas I-III i IV-VIII zmagali się z trudami ortografii polskiej, pisali ze słuchu dyktowane przez nauczycieli teksty wybrane spośród nauk głoszonych do dzieci i młodzieży przez Jana Pawła II.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest p. Anna Domurat. Współpracę podjęli nauczyciele szkoły. Podczas podsumowania zmagań ortograficznych został nakreślony rys historyczny i wydarzenia związane z Janem Pawłem II.

„Barką” odśpiewaną przez społeczność szkolną zakończyliśmy spotkanie rocznicowe.