Jasełka 2018

Coroczne
jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez Uczniów pod opieką Nauczycieli. 20 grudnia 2018 r., o godzinie 11.00 zebraliśmy się w udekorowanej sali gimnastycznej. Scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a zdolni aktorzy i wokaliści zadbali o miłe doznania związane ze spotkaniem ze sztuką.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzenia Jezusa. Historię o tym, jak Maryja i Józef szukali schronienia. I tak, jak ponad dwa tysiące lat temu znaleźli je w małej, skromnej stajence. To do nich przybyli trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Scenki przeplatane były kolędami i pastorałkami. Jasełka zakończył uczeń klasy VA – recytując słowa ks. Jana Twardowskiego:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko się nam rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Aby wątpiący się rozpłakał
Na cud czekając w swej kolejce,
A Matka Boska – cichych, ufnych -
Na zawsze wzięła w swoje ręce.

Przedstawienie w wykonaniu dzieci wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój wyciszenia, wzbudziło w słuchaczach uczucie wzajemnej miłości, a nawet refleksji. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zgromadzeni Goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Marioli Freling i Wójta Gminy Wizna Pana Mariusza Soliwody. Jasełka w dniu 06 stycznia 2019 r. zostały wystawione w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie.