Choinka w naszej szkole

Choinka szkolna

W sobotę 9 lutego 2019 r. w Naszej Szkole, tradycyjnie, jak co roku, odbyła się zabawa choinkowa – bal przebierańców. Przygotowania rozpoczęto już kilka dni wcześniej. Uczniowie pod kierunkiem Nauczycieli dekorowali swoje klasy oraz salę gimnastyczną. Oprawą muzyczną zabawy choinkowej zajął się Nauczyciel wychowania fizycznego p. Jan Freling, który był także pomysłodawcą konkursów: tanecznego, piosenki, zręcznościowego oraz na najbardziej oryginalny strój. Dla zwycięzców zabaw znalazły się słodkie nagrody. Dodatkową atrakcją balu był „kącik malarski”, gdzie przy udziale uczennic klas starszych na twarzach maluchów powstawały wymyślne obrazy i postacie.

Około godziny 16.00 zjawił się św. Mikołaj (tata dzieci z oddziałów przedszkolnych p. ….. Grabowski), który w asyście Czarodziejki (p. Iwony Białobrzeskiej) odwiedzał dzieci, żartował z nimi i rozdawał prezenty. Uśmiechom, radościom i ciepłym słowom nie było końca… Wizyta św. Mikołaja była jednocześnie sygnałem, że czas choinkowej zabawy dla młodszej braci dobiega końca. Na parkiecie zaczęli pojawiać się nasi starsi Uczniowie, którzy bawili się do godziny 20.00. Wesoły czas zabaw z 9 lutego na długo pozostanie w miłych wspomnieniach i żartach, powtórka przecież dopiero za rok! :)

Rodzice, opiekunowie i dziadkowie Naszych Uczniów jak zwykle nie zawiedli. Angażując się w przygotowanie smacznych poczęstunków, biorąc udział w zabawach i tańcach oraz mając niemały wkład w tworzenie ciepłej, rodzinnej atmosfery – spisali się na medal. Niewątpliwie - słodko było nie tylko na klasowych stołach ale przede wszystkim przez cały choinkowy wieczór.